Ano, pouze evropské vlasy, respektive chemicky neupravované panenské vlasy, Vám vydrží krásné déle než pár umytí! Evropské vlasy Vám vydrží krásné i několik - mnoho let! Taková investice se vyplatí mnohem více než nákup levných vlasů evropského typu. A pokud někdo nabízí evropské vlasy, V NABÍDCE ČI INZERÁTU TO UVEDE! Pojem "100% lidské vlasy" je velice matoucí, neboť ano, o lidské vlasy se jedná, ale jedná se o vlasy zpravidla z Číny, tenčené a chemicky zničené. Na první pohled mohou vypadat krásně, ale nevydrží Vám déle než pár umytí.

Proto POZOR - Nadpis "100% lidské vlasy" je velice matoucí a podvědomě navozuje dojem kvality - tak to ale není!

Nejprve si pohlaďte vlastní vlasy - od kořínků až po konečky. Jsou krásně hladké a ruka po nich sklouzne. Nyní to ale zkuste obráceně :-) od konečků po kořínky. Nejde to, že? Vlasy se Vám cuchají pod rukama. Nebo pokud prsty pojedete po jednom vlasu proti směru jeho růstu, jeví se Vám jako hrubý. REMY/REMI vlasy jsou tedy takové, kdy jsou všechny ve správném směru.

Pokud byste si ustřihly svůj vlastní culík, lze o těchto vlasech tvrdit, že jsou REMY či REMI! :-)

Opět se setkáváme s nápisem "100% lidské REMY vlasy" nebo "100% lidské vlasy REMY kvality" - to navozuje dojem už opravdu exkluzivní kvality, ale opět je to jen marketing. Stále to jsou nekvalitní tenčené čínské vlasy.

Naopak, nesetkali jsme se zatím s tím, že by se evropské vlasy v REMY kvalitě nedodávaly. REMY kvalita je u kvalitních evropských vlasů automatická. REMY A ne-REMY vlasy názorně vidíte na obrázku zde:

Doporučuje se prodlužovat jen vlásky delší než 5 cm. Pokud ale prodloužit kratší vlásky "technicky" jde, nevidíme v tom problém. Prodlužovali jsme již i vlasy, které byly téměř vyholené (nad krkem) a nebo takového odrostlejšího ježečka :-) a bylo to možné. Pokud ale prodloužení plánujete, zbytečně si tyto vlásky nezkracujte a nechte je klidně do termínu prodloužení růst.

Metoda micro rings je velmi oblíbená díky malému spoji a také díky snadnému a čistému sundavání. Jedná se o metodu používanou "za studena" a bez chemikálií či tepla, je pouze na bázi secvaknutí mikro kroužku a jeho opětovném otevření během posunutí pramínku. Je to tedy v podstatě méně invazivní metoda než keratin. Kroužky micro rings navíc secvakáváme speciálními kleštěmi do ruličky, tedy ne na plocho, a proto je spoj opravdu malinkatý.

Ano, právě z tohoto důvodu připravujeme vlasové pramínky různých délek. Jsou-li správně vyskládány do účesu, vytvářejí mnohem přirozenější vzhled a přechod z vlastních vlasů na prodloužené je v podstatě neznatelný. Přesný výběr pramínků nechte s klidem na nás - nenecháme Vás odejít s účesem, který by se Vám nelíbil! :-)

Rozhodně ne! Vlasová obměna je naprosto přirozený proces. Lze tedy říci, že např. v určitém období roku Vám samovolně vypadá větší množství Vašich vlasů, v jiném pak méně (vše záleží na mnoha faktorech, jejich popis by přesahoval rámec těchto webových stránek).

Pokud se na přespříliš tenký pramen Vašich vlasů aplikuje velmi silný pramen prodlužovaných vlasů, jsou tyto vlasy přetěžovány, postupem času tak může dojít k jejich samovolnému uvolnění (ke všemu samozřejmě přispívá i vliv přirozené vlasové obměny). Řešení problematiky je tedy vždy na „know-how“ a uvážení kadeřníka. Za dobu našeho působení jsme se však nikdy nesetkali s tím, že by zákaznici po aplikaci pramínků její vlastní vlasy vypadaly. V oblasti prodlužovaní vlasů disponujeme množstvím získaných certifikátů a řadou zkušeností.

Je také důležité vědět, že nám vypadne v průměru 50 až 100 vlastních vlasů denně! Také kvůli této přirozené vlasové obměně je potřeba chodit s prodlouženými vlasy na posuny zhruba každé 3 měsíce - o tom se dozvíte dále.

Co se týče prodloužení jemných vlasů, je to naprosto běžné a nemusíte mít obavy. Většina našich klientek jemné vlasy má a pokud jsou vlasy opravdu velmi velmi jemné, pak je rozdíl jen v tom, že pak velice doporučujeme opětovnou návštěvu při posunech pramínků dříve než je obvyklé, tedy je vhodné místo standardních 3 měsíců provádět tento úkon ideálně do 2 měsíců. Takových klientek s opravdu extrémně jemnými vlasy máme jen několik. Co se týče viditelnosti spojů, samozřejmě aplikujeme pramínky tak, aby byly překryty vlastními vlásky, a tedy nebyly vidět. Co se týče poškození vlasů prodloužením, tak jak jsem již popsala výše, velmi záleží na tom, s jakou frekvencí klientky chodí na posun. Tedy pokud klientka přijde včas (doporučenou dobu bychom Vám sdělili), není se čeho bát ;-) A samozřejmě také záleží na tom, kdo vlasy aplikuje - zdali je aplikace správná a šetrná, důležitá je také kvalita zakoupených vlasů a také pak jejich šetrné sundání, což je všechno u nás bez problémů.

Setkáváme se s tím, že přijde klientka a popisuje různé a hrůzné zážitky s keratinem. On ale totiž není keratin jako keratin.Na obrázku níže vidíte klientku, která se na nás obrátila s prosbou o pomoc, protože měla pramínky připevněny asijským keratinem.

Tato klientka neměla vlasy od nás! Přišla k nám poté, co jí v každém kadeřnictví sdělili, že by jí dredy, které měla, vystřihali. Tyto dredy se jí vytvořily s remy vlasy evropského typu aplikovanými nekvalitním asijským keratinem. Asijský (čínský) keratin je podobný žvýkačce, tudíž byl vpatlaný i do dredů, které se klientce s těmito vlasy vytvořily. Dredy tedy byly zpevněné tímto keratinem a naším úkolem bylo rozčesat tento betonový kompozit! Rozčesávání trvalo několik hodin, ale klientce jsme její vlastní vlasy zachránili!!! Rozčesávání se obešlo bez nůžek, bez trhání a na fotografii „Před“ můžete vidět rozčesaný výsledek. Poté jsme již klientce aplikovali kvalitní vlasy s kvalitním keratinem, přičemž výsledek celé „akce“ můžete vidět na fotografii „Po“! ;-)

Ještě v horším případě se může stát, že se dostanete pod ruku "dračici", která Vám pramínky sundá nešetrně. Pak si můžete říkat, že Vám zničil vlasy keratin, ale ve skutečnosti je poškodilo nešetrné sundání a rozčesávání.

Jak ale bylo řečeno výše, existuje mnoho druhů keratinů a jakýkoli keratin z Asie, z Číny, je zkrátka nevhodný. Nejen, že se může chovat jako žvýkačka, ale klientka tratí i proto, že může ve velkém množství vyčesávat jednotlivé vlasy a sklouzávají i celé pramínky. My samozřejmě toto víme, a proto bychom si nedovolili použít nekvalitní spojovací materiál!

Jako existují různé druhy keratinu, existuje i více druhů spojů micro rings - jak velikostí, tak i způsobem napojení. Co považujeme za hnus, jsou spoje znázorněné na obrázku níže:

Tyto spoje jsou velké, pravděpodobně byly použity velké micro ringy (o průměru 4,5 mm) a ještě jsou secvaknuté na plocho. Navíc je zvolená nevhodná barva kroužků! Takto světlé kroužky jsou přeci v hlavě nápadné! Takováto aplikace kroužků micro rings je tedy absolutně špatná a nic takového neděláme.

My vybíráme barvu kroužků pečlivě tak, aby byly ve vlasech nenápadné. Secvakáváme je speciálními kleštěmi do ruličky a používáme malé micro ringy. Toto všechno dělá z našich spojů spolehlivé a nenápadné spoje! I tím, že nejsou secvaknuté jen na plocho, ale do ruličky, se maximálně zvyšuje jejich spolehlivost, takže pramínky nesklouzávají, a i přesto jdou při posunu krásně, rychle a jednoduše sundat. Naše spoje jsou znázorněny na obrázku níže:

Tak jak Vaše vlasy rostou, posunují se i vlasové spoje.
Po cca 3 měsících je nutno pramínky sundat a nasadit je zpět na vlasy, opět až k hlavě. Pokud se tak neučiní, mohou být časem spoje ve vlasech viditelné, vlasy se zacuchávají mezi spojem a kořínky Vašich vlasů a komplikuje se úprava účesu. Rozčesávání těchto "dredíků" by Vám pak např. po 5 měsících už nemuselo být tak příjemné, ale především by poté posun (pouhé sundání pramínků) trval mnohem déle. A pokud byste se svěřily do rukou někomu, kdo nemá tolik zkušeností, mohl by při nešetrném rozčesávání Vaše vlasy zpřetrhat, vytrhat i s kořínky a nenávratně Vaše vlasy poškodit, přičemž by došlo k úbytku i zakoupených prodloužených vlasů.

Prodloužení vlasů trvá při stovce pramínků zhruba 2 hodiny a posun pramínků po zhruba 3 měsících 3 hodiny. Obvykle pracujeme při posunu vlasů ve dvou, a tím tak krátíme klientce čas. Při posunu vždy kromě odejmutí a následné opětovné aplikace vlásků provádíme i odbornou obnovu spojů vlasových zakončení.

Upřednostňuji kombinaci metod, kdy na většině hlavy mám spoje s kroužky micro rings, keratinové spoje mám jen okolo obličeje a na vršku hlavy. ;-)

Ano, ale protože ctíme pravidlo diskrétnosti, žádná jména z nás nedostanete! :-)