Metody prodlužování

Za 2 léty osvědčené a nejspolehlivější metody považujeme:

 • micro rings neboli spoje vytvořené pomocí kroužků micro rings,
 • keratin neboli spoje vytvořené kvalitním druhem keratinu, přičemž druhů keratinu existuje velké množství. Není dobré používat jakýkoli druh keratinu vyrobený v Asii.

Nezpracované "culíky" neboli volné copy si zpracováváme a pramínkujeme sami, máte tedy záruku toho, že použitý keratin je kvalitní. Svých odběratelů a zákaznic si vážíme, a proto bychom si nedovolili použít nekvalitní materiál. Kvalitní keratin (originální značkový keratin) je použit i na zakončení ve tvaru "I" u pramínků připravených na metodu micro rings.


Nenapramínkované vlasy ve volných copech.

Metoda aplikace pomocí keratinu má své výhody (např. v zónách poblíže obličeje lze aplikovat menší spoje, neboť se pramínky napůlí, a nebo lze vytvořit i třetinové, čtvrtinové spoje), ale i nevýhody (např. obtížnější posun vlásků, časově náročnější sundání pramenů i časově náročnější aplikace pramenů).

Velikost keratinových spojů se nechá krásně regulovat, takže o diskrétnost prodloužení vlasů nemusíte mít obavy! Už jsme na přání připravovali i zhruba dvoutřetinové prameny na celou hlavičku a také u prodloužení vlasů z velmi krátkých vlasů je potřeba dělat co nejmenší spojíky zejména na vršku hlavy. Není tedy problém aplikovat pramínky poloviční, třetinové i čtvrtinové, když je potřeba. Tomu pak odpovídá i velikost spoje. Proto jsou u nás přechody vlasů neviditelné i u krátkých vlasů!

Prameny nešidíme, a tedy spoje, které vidíte na obrázku níže, jsou při této gramáži optimální. Také je potřeba aplikovat pramen na dostatečně silný pramen vlasů klientky, aby spoje nebyly nepříjemné a aby nedošlo k zatížení vlastních vlasů klientky. Toto máme vždy na paměti a „v oku“, proto Vám u nás nehrozí poškození Vašich vlasů, tedy například vytrhání, lysiny ani nic podobného.


Unikátní: Kroužky micro rings secvakáváme speciálními kleštěmi do ruličky, tedy ne naplocho, proto je spoj tak malinký!

Barvu kroužků micro rings vybíráme důkladně tak, aby ve vlasech nezářily, zkrátka aby byla barvička stejná jako u kořínků vlasů. Jedině takto jsou pak spoje diskrétní. Do blond vlasů tedy automaticky neaplikujeme zářivě světlé kroužky! Takovýto postup považujeme za prasárnu, kterou provede někdo, kdo nad svou prací vůbec nepřemýšlí. Aplikace, sundání a obnova pramínků u metody micro rings je rychlejší a jednodušší, což je příjemnější i pro klientku, proto fandíme metodě micro rings ve stejné míře jako keratinu. Spoje s keratinem i s micro ringy děláme v podstatě stejně malé, ale u keratinu jsme schopni regulovat velikost spoje, jak už bylo napsáno.

Dovolíme si tedy malé shrnutí výhod obou metod:
Micro rings

 • Rychlá aplikace a velmi snadné sundání mechanickým otevřením.
 • Nedochází ke zkracování spoje.
 • Nepoužíváme běžné micro rings, máme vlastní know-how.
 • Naše micro rings jsou hypoalergenní!
 • Miniaturní spoje díky malé velikosti kroužků a způsobu jejich secvaknutí (do ruličky).

Keratin

 • Možnost mikro spojů na vyladění detailů prodloužených vlasů.
 • Kvalitní značkový keratin osvědčený léty praxe.
 • Náš keratin nepřepaluje vlasy.
 • Pramínky jdou při posunu dobře sundat (nejedná se o žádný ultra tvrdý "plast").

Za úplně nejlepší možnost tedy považujeme kombinaci metod micro rings a keratinu, tedy doporučujeme aplikaci pramínků pomocí kroužků micro rings na větší části hlavy a pak jen v zónách okolo obličeje a na "vršku" hlavy použít keratinové spoje.

Každá zákaznice je však jiná a je třeba brát tento fakt v potaz a metodu řešit vždy individuálně s každou zákaznicí.

A co jiné metody - vždyť jich existuje spousta?
Pokusíme se Vám co nejpřesněji napsat informace také např. o metodě Hair Talk (neboli Tapex, Tape-X, Pu extensions, PU pásky či vlasové pásky). Kdo zájem o páskovou metodu prodloužení má, nejspíše předpokládá, že je ze všech metod nejšetrnější. Osobně si myslím, že nejšetrnější a zároveň nejspolehlivější je spíše metoda micro rings. Kroužek vlasy nijak neničí, neláme, nepřeštípne a nepoškozuje. Ale vraťme se k páskové metodě. Zatímco např. kroužky micro rings mohou být ze začátku ve vlasech cítit, klientka může zhruba 3 dny popisovat tlak ve vlasech, pásky spíše cítit nejsou. Ano, je to tak, přiznáváme, vlasové pásky jsou na omak příjemné a klientka cítí tlak ve vlasech sotva první noc.

Jak ale vlasové pásky odrůstají, dělají čím dál tím větší paseku. Kdežto vlasy aplikované keratinem či micro ringy považujete již za své a necítíte jakékoli nepříjemné pocity. Vlasy jsou zkrátka jako Vaše vlastní.

Další faktor: Pokud má klientka aplikované vlasy páskovou metodou, spoje jsou pak vidět ve vyčesaném culíku, účesu, zkrátka jakkoli vyčesaných vlasech. Jakmile se neaplikuje pramínek na pramínek (jako u keratinu nebo micro rings), ale rovnou nějaký pásek vlasů (Hair Talk), tak zkrátka není možné, aby se nechal do nějakého směru sčesat.

Ještě z jiného pohledu - známe spoustu zákaznic, které si nechají posouvat spoje u metody micro rings třeba po 4 měsících. Ale neznáme jedinou zákaznici, která by tak dlouho vydržela s vlasy aplikovanými páskovou metodou. Je to logické, metoda je to "lepením", navíc v proužcích, které se mohou otáčet, když už jsou proužky odrostlé např. o 2-3 cm, a některé zákaznice popisovaly i nepříjemné škrábání. Pásky se také začnou uvolňovat, poposouvat a pozor - snáze se u pásků vytvářejí dredy mezi spoji a kořínky Vašich vlastních vlasů! Proto je také třeba chodit na posuny pásků maximálně nejdéle po 2 měsících.

Ještě jedna zajímavost. Dají se vůbec evropské vlasy na páscích sehnat? Každopádně ve střední Evropě u našich dodavatelů neexistují stroje na výrobu vlasových pásků. Vlasy na trese nejsou problém, ale vlasové pásky, které se lepí? Vypátrali jsme, že takovýto produkt nabízí pouze a jen Čína. A od asijských vlasů, byť jsou mnohdy pojmenované jako "východoevropské", ruce pryč!